Popüler Yazılar
Anasayfa » Localhost’ta Veritabanı Kurma Oluşturma
Localhost’ta Veritabanı Kurma Oluşturma

Localhost’ta Veritabanı Kurma Oluşturma

Merhaba değerli arkadaşlar bu yazımızda localhostta veritabanı db kurma oluşturma konusunu sizinle paylaşacağım. Localhostta veritabanı kurabilmek oluşturabilmek için bilgisayarınızda localhost programı yüklü olması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda localhost kurulu değil ise BURADAN bilgisayarınıza localhost kurabilirsiniz.

Verdiğim linkteki localhost programı kendi kullanmış olduğum localhost programı XAMPP‘tır. Siz istediğiniz localhost programını yükleyebilirsiniz. Ama aşağıda anlatacağım localhostta veritabanı kurma oluşturma bilgisi XAMPP localhost programı içindir.

Bilgisayarınızdaki localhosta veritabanı kurmak oluşturmak için web tarayıcınızda localhost/phpmyadmin adresine gidin ve gelen ekranda Yeni veritabanı oluştur başlığının altında bulunan tabloya oluşturmak istediğiniz veritabanının ismini yazın ve oluştur sekmesine tıklayın. Veritabanınız oluşturuldu yazısını gördüyseniz localhostta veritabanınız oluşturuldu demektir.

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.

ÖNEMLİ UYARI: Sitemizde Yayımlanmakta Olan Bütün Materyaller Bilgilendirme Ve Paylaşımm Amaçlıdır. Meydana Gelebilecek Problemlerden Virüs, Hack vb.. Gibi Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Tutulamaz. Yazılımlar Piyasada Bulunan ve Dağıtılan Yazılım, Tema, Script, Eklenti vb Gibi Materyallerdir.

Yayımlanmasını İstemediginiz Yazi Ve Size Ait Olan Materyalleri paylasimci@paylasimdiyari.com Mail Adresine Bildiriniz. 1 Hafta İçinde Kaldırılacaktır.

Hakkında

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.